Title:

Dozownik z zasobnikiem cieczy wspomagającej gwintowanie i sposób podawania cieczy na gwintownik: opis patentowy nr 232602

Oryginal title:

PL 232602 B1

Creator:

Pasierbiewicz, Kamil. ; Walczak, Mariusz. ; Nowicki, Maciej

Description:

Przedmiotem zgłoszenia jest dozownik z zasobnikiem cieczy wspomagającej gwintowanie. Charakteryzuje się on tym, że do zewnętrznej powierzchni oprawy narzędziowej z zamocowanym gwintownikiem zamocowano korpus zasobnika, w którym znajdują się przegrody dzielące zasobnik na komory, które połączone są ze sobą otworami znajdującymi się w dolnych częściach przegród. W ściance bocznej korpusu zasobnika wkręcona jest śruba regulująca , na której części znajdującej się wewnątrz komory osadzona jest sprężyna, opierająca się jednym końcem o podstawę śruby, zaś drugim końcem o obciążnik zaworu, który połączony jest w swojej dolnej części z ramieniem zaworu osadzonym obrotowo za pomocą sworznia do korpusu zasobnika. Na dolnym końcu ramienia zaworu, zamocowana jest iglica zaworu, której koniec spoczywa w otworze wlotowym dyszy. W górnej części komory zasobnika znajduje się zawór odpowietrzający. Przedmiotem zgłoszenia jest również sposób podawania cieczy na gwintownik, który polega na tym, że ustala się stopień otwarcia iglicy zaworu w dozowniku z zasobnikiem cieczy wspomagającej gwintowanie za pomocą śruby i sprężyny. Następnie wprawia się oprawę narzędziową w ruch obrotowy z ustaloną prędkością, przez co na skutek działania siły odśrodkowej reguluje się ilość wypływu cieczy z dyszy na gwintownik.

Publisher:

Politechnika Lubelska (wyd. cyfrowe) ; Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej (wyd. oryg.)

Contributor:

Politechnika Lubelska. Uprawaniony z patentu ; Milczek Tomasz (1950-). Oprac.

Date:

2019 (wyd. cyfrowe i oryginalne) ; Zgłoszono 07.06.2018. ; Zgłoszenie ogłoszono 14.01.2019 BUP 02/19. ; Opublikowano 31.07.2019 WUP 07/19.

Resource Type:

Opis patentowy

Format:

application/pdf

Language:

pol

Relation:

Opis zgłoszeniowy wynalazku PL 425849 (A1) 14.01.2019

Coverage:

B23Q 11/10 (2006.01) Int. Cl.

Rights Management:

Politechnika Lubelska

Tags:

aw