Object

Title: Dwuwalcowa klatka walcownicza, zwłaszcza do walcowania poprzecznego, wzdłużnego oraz dzielenia bezodpadowego : opis patentowy nr 215512

Oryginal title:

PL 215512 B1

Description:

Dwuwalcowa klatka walcownicza, zwłaszcza do walcowania poprzecznego, wzdłużnego oraz dzielenia bezodpadowego, składająca się z kół zębatych oraz tulei ślizgowych, charakteryzuje się tym, że na płycie dolnej posadowiony jest stojak lewy oraz stojak prawy, które od góry połączone są ze sobą płytą spinającą,zaś w stojaku lewym oraz stojaku prawym osadzone są cztery jednakowe tuleje ślizgowe, w których umieszczone są mimośrodowe koła zębate, które zazębione są z kołem zębatym pośrednim i kołem zębatym napędowym zamocowanym na wałku napędowym, natomiast wewnątrz mimośrodowych kół zębatych osadzone są wewnętrzne tuleje ślizgowe, w których znajdują się wały główne, na obwodzie wału głównego, w jego środkowej części umieszczony jest roboczy segment górny do dzielenia bezodpadowego, zaś na obwodzie wału głównego, w jego środkowej części umieszczony jest roboczy segment dolny do dzielenia bezodpadowego, przy czym roboczy segment górny i roboczy segment dolny przymocowane są do wałów głównych przy pomocy czterech jednakowych nakrętek dociskowych, zaś w stojakuprawym, pomiędzy wałami osadzony jest podajnik wsadu.

Publisher:

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (wyd. oryg.) ; Politechnika Lubelska (wyd. cyfrowe)

Contributor:

Politechnika Lubelska. Uprawaniony z patentu ; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Uprawniony z patentu ; Milczek, Tomasz (1950- ). Oprac.

Format:

application/pdf ; pełnotekstowe przeszukiwanie publikacji

Relation:

Opis zgłoszeniowy wynalazku PL 395433 (A1) 24.06.2011. ; Nr zgłoszenia: 395433.

Coverage:

B21B 13/02 (2006.01) Int. Cl.

Rights Management:

Politechnika Lubelska

Tags:

bplmj

Object collections:

Last modified:

Sep 23, 2014

In our library since:

Feb 25, 2014

Number of object content hits:

269

Number of object content views in PDF format

219

All available object's versions:

http://bc.pollub.pl/publication/6771

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Edition name Date
PL 215512 B1 Sep 23, 2014

Similar

This page uses 'cookies'. More information