Title:

Automatyczna manetka biegów do roweru i układ do sterowania automatyczną manetką biegów do roweru : opis patentowy nr 235492

Oryginal title:

PL 235492 B1

Creator:

Sawicki, Mateusz ; Nowicki, Maciej ; Filipek, Przemysław

Description:

Przedmiotem zgłoszenia jest automatyczna manetka biegów do roweru i układ do sterowania automatyczną manetką biegów do roweru. Automatyczna manetka biegów do roweru charakteryzuje się tym, że silnik elektryczny krokowy połączony jest z wałem ślimaka z osadzonym na nim ślimakiem, który to osadzony jest za pomocą pierwszego kompletu łożysk w części obudowy. Ślimak zazębiony jest ze ślimacznicą, która osadzona jest na wale ślimacznicy. Wał ślimacznicy zamocowany jest za pomocą drugiego zestawu łożysk do obudowy. Na wale ślimacznicy zamocowane jest na stałe koło nawojowe, do którego pierwszym końcem zamocowana jest linka przerzutki, która drugim końcem zamocowana jest do przerzutki. Silnik elektryczny krokowy połączony jest z modułem sterującym, który połączony jest z czujnikiem prędkości koła, czujnikiem obrotu korby oraz potencjometrem. Układ do sterowania automatyczną manetką biegów do roweru charakteryzuje się tym, że źródło napięcia połączone jest pierwszą linią zasilania płytką mikroprocesorową, drugą linią zasilania ze sterownikiem silnika krokowego i z silnikiem elektrycznym krokowym oraz źródło napięcia połączone linią z czujnikiem prędkości koła, czujnikiem obrotu korby oraz potencjometrem, zaś płytka mikroprocesorowa połączona jest pierwszą linią sygnałową a czujnikiem prędkości koła, drugą linią sygnałową z czujnikiem obrotu korby, trzecią linią sygnałową z potencjometrem, czwartą i piątą linią sygnałową z sterownikiem silnika krokowego, który połączony jest linią sygnałową z silnikiem elektrycznym krokowym.

Publisher:

Politechnika Lubelska (wyd. cyfrowe) ; Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej (wyd. oryg.)

Contributor:

Politechnika Lubelska. Uprawaniony z patentu ; Milczek Tomasz (1950-). Oprac.

Date:

2020 (wyd. cyfrowe i oryginalne) ; Zgłoszono 2018-05-15. ; Zgłoszenie ogłoszono 2019-11-18 BUP 24/2019. ; Opublikowano 2020-08-24 WUP 12/2020.

Resource Type:

Opis patentowy

Format:

application/pdf

Language:

pol

Relation:

Opis zgłoszeniowy wynalazku PL P.425560 (A1)

Coverage:

Klasyfikacja MKP B62M 25/00. ; Klasyfikacja MKP B62M 25/08. ; Klasyfikacja MKP F16H 3/06.

Rights Management:

Politechnika Lubelska

Tags:

aw